LIDICE 2022

Ik gadus starptautiskajā bērnu mākslas izstādē – konkursā “LIDICE” piedalās arī Liepājas bērni un jaunieši. Šogad šis konkurss norisinās jau 50-to reizi. Vairāk par konkursu iespējams uzzināt mājas lapā : https://www.mdvv-lidice.cz/en/

Starptautiskā bērnu mākslas izstādes-konkursa “Lidice 2022” rīkotājs Lidices Memoriāls (Čehija), sadarbojoties ar UNESCO, izlēma, ka 2022.gadā, atzīmējot Pasaules kultūras un dabas mantojuma konvencijas 50.gadadienu, Čehija kļūs par tikšanās vietu pasaules muzeju profesionāļiem un konkursam “Lidice 2022”ir noteikta tēma – MUZEJS.

 Veidojot savus mākslas darbus, bērni un jaunieši aicināti iespaidoties no dažādām kolekcijām un muzeju krājumiem – derīgie izrakteņi, dinozauru skeleti, tehnikas izgudrojumi, kā arī tautu nemateriālā kultūras mantojuma liecības. Kā iedvesmas avots var kalpot arī mākslas galerijas un muzeji ar pasaules slavenu mākslinieku darbiem. 

Šī starptautiskā konkursa Liepājas pilsētas kārtai iesniegti un apkopoti 79 radošie darbi. Paldies visiem darbu autoriem un viņu pedagogiem par dalību šajā konkursā.

Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs sniedz iespēju katram interesentam aplūkot un novērtēt konkursa darbus :

https://forms.gle/B84xZ4MeSa9P8hok9

Par sev tīkamākajiem darbiem iespēja balsot ir katram liepājniekam no 2021.gada 14. līdz 31. decembrim (vērtējot darbus lūdzam ņemt vērā darbu autoru vecumu).

Skatītāju balsošanas rezultāti un Liepājas Bērnu un jaunatnes centra izveidotās žūrijas konkursa Latvijas valsts kārtai izvirzīto darbu saraksts tiks publicēti Liepājas Bērnu un jaunatnes centra mājas lapā sadaļā “Aktualitātes” 2022. gada 4. janvārī, populārāko darbu autori saņems skatītāju simpātijas balvas, kā arī Liepājas muzeja piešķirtās balvas jaunajiem Liepājas māksliniekiem par radošu muzeja redzējuma attēlojumu.