Liepājā izskanējis vokālās mūzikas konkurss “Balsis 2023”

Liepājā izskanējis vokālās mūzikas konkurss “Balsis 2023”

  1. martā, Liepājas bērnu un jaunatnes centra struktūrvienībā “Vaduguns”, pēc vairāku gadu pauzes, atkal norisinājās vokālās mūzikas konkurss “Balsis 2023 ”, kurš pulcēja piecus vokālos ansambļus:

* Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu vokālais ansamblis ,,Pērlītes’’, Jaunākā grupa (2. klase) (skolotāja Iveta Logina);

* Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu vokālais ansamblis ,,Pērlītes’’, vidējā grupa (7.-9. kl.) (skolotāja Iveta Logina);

* Liepājas Katoļu pamatskolas vokālais ansamblis “Tikai tā!” (skolotāja Anda Karule, koncertmeistars Ēriks Bukants);

* Liepājas Centra sākumskolas 3. klašu ansamblis (skolotāja Antra Berga);

* Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (skolotāja Evija Goluba, koncertmeistare Santa Jašina);

Žūrijas komisija, kuras sastāvā bija: mūzikas skolotāja, koru diriģente, “Schola Trinitatis” ansambļa dalībniece – Liene Breča; Grobiņas Jauktā kora “Vēl” vadītāja, komponiste, mūziķe – Ginta Latiša; mūzikas un vokālā pedagoģe, kora meistare – Justīne Siksna, vērtēja katra kolektīva sniegumu pēc šādiem kritērijiem: mākslinieciskais sniegums, tehniskais sniegums, vokālā kultūra, stila izjūta un ansambļa kopiespaids.

Labākie vokālie ansambļi tika izvirzīti uz konkursa II kārtu, kas notiks 8. martā E.Vīgnere Kuldīgas mūzikas skolā.

Tālāk tika izvirzīti divi kolektīvi:

  • Liepājas Katoļu pamatskolas vokālais ansamblis “Tikai tā!” (skolotāja Anda Karule, koncertmeistars Ēriks Bukants)

 

  • Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola – 4. klases duets (skolotāja Evija Goluba, koncertmeistare Santa Jašina)

 

Liels Paldies ikvienam kolektīvam par ieguldīto darbu un kvalitatīvo sniegumu! Arī žūrijas pārstāvji atzīmēja un pateicās ikvienam dalībniekam, skolotājiem un koncertmeistariem par ieguldīto darbu, atzīmējot to, cik patīkama ir šī sajūta, ka varam klātienē atkal muzicēt un sajust dalībnieku sniegtās pozitīvās emocijas. Vēlam pusfinālistiem veiksmi konkursa 2. kārtā un ceram uz tikšanos klātienē jau atkal nākamgad!