LIEPĀJAS PILSĒTAS KORU SKATES

22. martā, Liepājas Valsts ģimnāzijā norisinājās LBJC, sadarbībā ar VISC, organizētā Liepājas izglītības iestāžu koru repertuāra pārbaude – konkurss, gatavojoties XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas norisināsies 2025. gada vasarā Rīgā.  Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas notiek reizi piecos gados. 

Kopā Liepājas pilsētas koru konkursa kārtā piedālājās 14 no18 Liepājas izglītības iestāžu bērnu un jauniešu kori, kas norāda uz to, ka Liepāja ir ļoti bagāta ar dziedošiem bērniem un jauniešiem. Kopējais dalībnieku skaits konkursā: 497 !

Korus vērtēja: 

 • Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas diriģēšanas nodaļas pasniedzēja un sieviešu kora “Aija” diriģente– Gunta Vite
 • RTU Liepājas studiju un zinātnes centra docente– Olga Blauzde
 • Dziesmu svētku virsdiriģents un Latvijas Nacionālās operas un baleta diriģents  – Kaspars Ādamsons (žūrijas priekšsēdētājs) ​​​​​​

Korus žūrija vērtēja pēc šādiem kritērijiem: tehniskais izpildījums, vokālais sniegums, mākslinieciskais izpildījums un kopiespaids.

Uz otro kārtu, kas notiks aprīlī Ventspilī un Kuldīgā, žūrija izvirzīja korus ar I un Augstāko pakāpi, kas ir: 

I pakāpe 

 1. Liepājas Jāņa Čakstes vidusskolas 5.-9. klašu koris, diriģents Andris Mockus
 2. Liepājas Raiņa vidusskolas 4. – 9. klašu koris, diriģente Liene Breča
 3. Liepājas Draudzīgā aicinājuma vidusskolas 8. – 12. klašu meiteņu koris, diriģente Agita Čakša
 4. Liepājas Valsts ģimnāzijas jauktais koris, mākslinieciskais vadītājs Jēkabs Ozoliņš, diriģente Ilze Valce

Augstākā pakāpe

 1. Liepājas Valsts ģimnāzijas 7.-9. klašu koris, diriģente Ineta Kauliņa
 2. Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zēnu koris, diriģente Ilze Balode, kormeistare Evija Goluba
 3. Liepājas Bērnu un jaunatnes centra jauktais koris “Reverberācija”, diriģents Andris Mockus
 4. Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas meiteņu koris, diriģents Andris Kontauts


Žūrija ļoti atzinīgi izteicās par Liepājas koriem un to diriģentiem. Nevienam korim nebija III pakāpe, kas arī ir labs rādītājs. Obligātais Dziesmu svētku repertuārs šajā gadā bija ļoti sarežģīts priekš bērnu un jauniešu koriem, bet diriģenti, ar esošajiem resursiem, salīdzinoši īsā laikā, ir paveikušie ļoti milzīgu darbu un ļoti labi sagatvojuši savus korus.

Latvija ir zeme, kas dzied, kurā kora dziedāšanas saknes ir meklējamas mūsu tautas pagātnē un tradicionālajā kultūrā, kļūstot par latviešu identitātes neatņemamu sastāvdaļu un par šo unikālo latviešu kultūras fenoemenu mums ir jācīnās un jābūt lepniem, kas rezultējas mūsu spēcīgajā un skaistajā tradīcijā – Dziesmu svētkos! 

Liels Paldies Liepājas izglītības iestāžu diriģentiem par milzīgo ieguldīto darbu! Lai veiksmīgs gatavošanās ceļš lielajiem svētkiem 2025. gadā! Un turam īkšķus par mūsējiem koru kolektīviem, kas startēs II kārtā! 

Informāciju sagatvoja LBJC mūzikas metodiķe Sintija Berga. ​​​​​​